Chovatelská stanice Flanderských Bouvierů

Informace o plemeni

Flanderský bouvier je zařazen mezi pracovní plemena a je dobře cvičitelný. Ve Francii, Belgii a Holandsku slouží s úspěchem u policie. Možno ho také použít na pasení ovcí a skotu. Flanderský bouvier je dobrý hlídač stejně tak jako rodinný pes. Potřebuje dostatek pohybu a potřebuje přiměřeně zaměstnat. Vyžaduje však jiný přístup k výcviku než je běžné např. u německých ovčáků. Je třeba mít na paměti, že je to plemeno, které bylo vedeno k samostatnému rozhodování, takže je to pes vhodnější pro zkušeného psovoda.

Fl.bouvier je přirozeně inteligentní a vyrovnaný. Nepatří mezi módní psy, ale kdo poznal jejich výjimečnou povahu, těžko si zvyká  na jiné plemeno. Fl.bouvier stojí bohužel v pozadí zájmu široké veřejnosti, málokdo toto plemeno pozná, v kynologických časopisech se o tomto plemeni téměř nedočteme. A to je velká škoda.

RYCHLÝ KONTAKT

MVDr. Dagmar Picmausová
+420 606 338 280
jessie2005@volny.cz

NOVINKY

Web spuštěn!

Dne 1. 4. 2017 jsme pro Vás spustili tento nový web. Doufáme, že zde naleznete veškeré informace, které hledáte. Pokud ne nebo máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat!